Zlatorog boljši od Elektre
10.05.2007 Duško Supič, 2825 ogledov, 1 komentar
Zunanja povezava:  (kliknite ikono)
Košarka:
Zmaga proti tekmecem iz Šoštanja je bila za Laščane predpogoj za napad na ligo NLB v zadnjem krogu. Začetna trema je bila razlog, da so v prvih desetih minutah

Zlatorog : Elektra Esotech 73:66 (12:21, 23:12, 16:10, 22:23)

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev 400, sodniki: Lovšin, Gojkovič (oba Ljubljana), U. Kolar (Ig).

Zlatorog: Maček 9 (5:5), Mali 15 (4:4), Ocokoljič 10 (4:6), Ingram 4, Vrečko 4 (1:2), Williams 18 (7:7), Nuhanovič 13 (5:11).
Elektra Esotech: Ručigaj 2 (2:2), Kunc 14 (3:4), Nedeljkovič 11 (1:2), Jeršin 22 (7:8), Vidovič 7 (2:2), Čmer 6, Ličartovski 2, Mihalič 2.

Prosti meti: Zlatorog 26:35, Elektra Esotech 15:18.
Met za tri točke: Zlatorog 5:17 (Williams 3, Vrečko, Mali), Elektra Esotech 3:17 (Kunc, Jeršin, Vidovič).
Osebne napake: Zlatorog 21, Elektra Esotech 31.
Pet osebnih: Kunc (38.), Ručigaj (38.).

Košarkarji Zlatoroga so dosegli tretjo zaporedno zmago, tako da pred zadnjim krogom ostajajo v igri za želeno tretje mesto, ki jim zagotavlja sodelovanje v ligi NLB v prihodnji sezoni. Po zmagah proti Unionu Olimpiji in Geoplinu Slovanu so tokrat, še četrtič v tej sezoni, vzeli mero košarkarjem Elektre Esotecha. Pred zadnjim krogom Laščani (Zlatorog gostuje v Škofji Loki) zaostajajo točko za Geoplinom Slovanom, ki bo v soboto gostil vodilno ekipo lige Helios. V primeru kroga treh ekip Zlatorog-Elektra Esotech-Geoplin Slovan so v prednosti Laščani, v najslabšem položaju pa Ljubljančani.

Zmaga proti tekmecem iz Šoštanja je bila za Laščane predpogoj za napad na ligo NLB v zadnjem krogu. Začetna trema je bila razlog, da so v prvih desetih minutah dosegli vsega 12 točk in gostom omogočili vodstvo z 21:12. Šele proti koncu prvega polčasa so igralci Zlatoroga našli ritem, ujeli nasprotnika pri 28:30, in odšli na odmor z naskokom enega koša. Drugi polčas pa je bil povsem v znamenju domačih košarkarjev, ki so si do konca tretjega dela igre priigrali deset točk naskoka (51:41) in jih ob dobri igri nosilcev moštva ohranili vse do konca.

Izjavi po tekmi

Zoran Martič, trener Zlatoroga: »Po dveh velikih zmagah je bila to za nas najtežja tekma. Consko obrambo Šoštanjačnov smo pričakovali, vendar smo imeli obilo težav z razvijanjem igre po globini in tako nismo uveljavili običajne pomoči pod košem. Šele v drugem polčasu smo se z nekaj koši z večje razdalje in zaporednima trojkama Williamsa otresli tudi tega pritiska in uvrstitev v polfinale državnega prvenstva je zdaj smo v naših rokah.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Priznam, da sem kriv, ker sem verjel, da trdo delo v dvorani - tudi po pet, šest ur na dan - lahko prinese rezultat. Na žalost sem ugotovil, da štejejo semo zgodbe izza šankov in sodelovanje z raznimi sivimi eminencima. Danes sodnikom polagam na dušo, kako je mogoče z 'grobo' igro narediti 31 osebnih napak kljub temu, da smo bili 35 minut v conski obrambi. Kako je mogoče, da je razmerje pri osebnih napakah 31:20 in 18:35 pri prostih metov. Ob tem, damo osem prostih metov vrgli v zadnji minuti tekme. Sam sem mogel iti v garderobo in moje fante, ki so bili še 10 minut po dvoboju vsi v solzah, pogledati v oči. Ko bi vsaj še kdo imel toliko poguma in prišel v našo garderobo in jim stisnil roko za izjemno igro in neverjetno borbenost. To izjavo sem dal zavestno, četudi vem, da je Združenje prvoligašev pred sezono sprejelo sklep o tem, da o sojenju javno ne bomo govorili.«

Možni razpleti po koncu rednega dela lige UPC Telemach za prvaka

Elektra Esotech (trenutno 7 zmag in 6 porazov)

1. MOŽNOST: Če Elektra Esotech premaga Krko, Zlatorog in Geoplin Slovan pa izgubita, potem Šoštanjčani osvojijo tretje mesto, saj bi v tem primeru imeli enako točk kot Kodeljevčani, ob tem, da so z njimi v ligi UPC Telemach za prvaka dvakrat opravili.

2. MOŽNOST: Če Elektra Esotech premaga Krko, Geoplin Slovan moštvo Heliosa, Zlatorog pa izgubi s TCG - Loko kavo, potem bi Šoštanjačni zasedli 4. mesto.

3. MOŽNOST: Če Elektra Esotech premaga Krko, Geoplin Slovan izgubi s Heliosom, Zlatorog pa je boljši od TCG - Loke kave, potem pride do kroga treh ekip, v katerem so Šoštanjčani z dvema zmagama in porazema na drugem mestu in torej v ligi UPC Telemach za prvaka skupno končajo kot četrti.

4. MOŽNOST: Če Elektra Esotech izgubi, potem v vsakem primeru osvoji 5. mesto.

Ostali rezultati 13. kroga:

• Helios Domžale : Union Olimpija 86:65 (23:21, 25:21, 18:18, 20:5)
  • Krka : Geoplin Slovan 66:85 (14:27, 23:26, 17:21, 12:11)
  • Alpos Šentjur : TCG - Loka kava 88:78 (15:23, 34:19, 25:16, 14:20)