Elektra E. - Zagorje BZ 86:90
19.12.2005 Tjaša Rehar, 2695 ogledov, 0 komentarjev
Zunanja povezava:  (kliknite ikono)
Košarka:
Košarkarji Elektre Esotecha so na sobotni tekmi z Zagorjem Banko Zasavje plačali davek številnih poškodb, ki jih pestijo v zadnjih tednih. Na tej tekmi so pri gostiteljih sicer igrali vsi ključni možje, vendar zaradi ...

Ekipa, KOŠARKA  >  slovenske lige  > 1. SKL, 10. krog

Elektra E. - Zagorje BZ 86:90 (24:17, 48:42, 67:59)

Šoštanj - Dvorana bivše OŠ Bibe Röcka. 200 gledalcev. Sodniki: Strnad (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje) in E. Javor (Ljubljana).

Elektra Esotech: Dobovičnik, Bojić 15 (1:3), Nedeljković 5 (1:3), Mali 14, Vidovič 14 (5:6), Čmer 10 (4:6), Nuhanovič 22 (2:2), Ivanović 6 (1:3).

Zagorje BZ: Vukalić, Leban 12 (5:5), Zagorc 16 (3:6), Rituper 13, Čeman 5 (1:1), B. Novak 16 (5:5), Oberčkal 12, Japič 16 (5:6).

Osebne napake: Elektra Esotech 26, Zagorje Banka Zasavje 21.
Pet osebnih napak: Čmer (39), Oberčkal (40).
Prosti meti: Elektra Esotech 14:22, Zagorje Banka Zasavje 19:23.
Met za tri točke: Elektra Esotech 8:18 (Vidović 3, Mali in Čmer po 2, Ivanovič 1), Zagorje Banka Zasavje 9:22 (Japič in Novak po 3, Leban, Zagorc in Rituper 1).
Elektra Esotech: Dobovičnik 2.5, Bruči 2, Bojić 4, Nedeljković 3, Mali 3.5, Vidovič 3.5, Čmer 3, Nuhanovič 4.5, Ivanovič 3.
Zagorje Banka Zasavje: Leban 3.5, Zagorc 3.5, Rituper 4, Čeman 3, Novak 4, Oberčkal 4, Japič 4.

Košarkarji Elektre Esotecha so na sobotni tekmi z Zagorjem Banko Zasavje plačali davek številnih poškodb, ki jih pestijo v zadnjih tednih. Na tej tekmi so pri gostiteljih sicer igrali vsi ključni možje, vendar zaradi izpada treninga očitno nekaj slabše pripravljeni. Nedeljković, Čmer in Vidovič vlečejo poškodbe že dlje časa, na sredini pokalni tekmi pa se je temu spisku pridružil še Nuhanović. Kljub vsem težavam pa so Šoštanjčani dobro začeli srečanje. Pod košem sta bila neustavljiva Nuhanovič in Bojić, ki sta skupaj dosegla prvih 17 točk Elektre Esetocha. Zunanjim igralcem met iz igre nikakor ni stekel, oba centra pa sta odlično pobirala ˝ostanke˝ pod obročem in zadevala iz drugih akcij. Gostje iz Zagorja so v prvi četrtini držali korak z gostitelji z meti z razdalje - zadeli so kar štiri trojke. V nadaljevanju sta se pri Elektri Esotechu razigrala še Mali in Vidovič, tako da so zanesljivo zadržali prednost nekaj točk, v drugem polčasu so jo celo povišali. Po ukradeni žogi in učinkovitem nasprotnem napadu Malija je prednost Elektre Esotecha v 32. minuti narasla že na 73:59.

Sledilo je nekaj neuspešnih napadov in precej napak Šoštanjčanov, kar so gostje znali izkoristiti in z delnim izidom 18:3 v 37. minuti povedli s 77:76. Razigrali so se Japič, Oberčkal in Novak, Šoštanjčanom pa so pošle moči. Prednost nekaj točk so Zagorjani zadržali do konca srečanja, gostitelji so jih v zaključku tekme skušali ujeti z osebnimi napakami, vendar so bili gostje pri izvajanju prostih metov nezgrešljivi.

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: ˝Zaslužen poraz. Na neki način sem celo vesel, da smo izgubili, saj je to pokazatelj, da če nismo v popolni pripravljenosti in če ne treniramo popolni, ne moremo igrati tako suvereno kot do zdaj.˝

Sandi Krofl, trener Zagorja Banke Zasavja: ˝Pričakoval sem tako trdo tekmo. Na koncu smo imeli več moči, tudi nekaj športne sreče in mislim, da smo zasluženo premagali sicer odlično ekipo Elektre.˝

Komentarje lahko dodajajo samo registrirani in prijavljeni uporabniki portala.