Viki Grošelj: Makalu, 8481 m – prvi slovenski osemtisočak in čas po njem

Loading Events

« All Events

Viki Grošelj: Makalu, 8481 m – prvi slovenski osemtisočak in čas po njem

11 novembra @ 18:30

Viki Grošelj je bil najmlajši član odprave Makalu 1975 in deležen najlepšega možnega stika z najvišjim gorstvom sveta. Makalu ga je zaznamoval za vselej.

Ob pisanju knjige je želel še enkrat podoživeti vse, kar se je tiste izjemne jeseni leta 1975 dogajalo na poti pod goro, v njeni južni steni in na njenem previharjenem vrhu. Prav tako pa obuditi spomine na čas po Makaluju. Kaj se je dogajalo deset, dvajset, trideset, štirideset in petdeset let kasneje. Ta leta okroglih obletnic so v knjigi tudi podrobneje opisana.

Uspeh na Makaluju je sprožil pravi plaz vrhunskih slovenskih dosežkov v Himalaji. Slovenski alpinizem pa je stopil ob bok himalajskim velesilam.

Details

Date:
11 novembra
Time:
18:30
Event Category:

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Zasebne nastavitve shranjene!
Nastavitve zasebnosti

Ko obiščete katero koli spletno mesto, le to lahko shranjuje ali pridobi podatke v vašem brskalniku, večinoma v obliki piškotkov. Tukaj nadzirate svoje osebne nastavitce za piškotke.

Ti piškotki so potrebni za delovanje spletnega mesta in jih ni moč onemogočiti.

Za pravilno delovanje spletne strani uporabljamo naslednje tehnične piškotke:

Zavrni vse piškotke
Dovoli vse piškotki